Şifremi Yenile

 • Çalışma Saatleri
  09:00 – 18:00

 • Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages

Villa Kiralama Rehberi

Misafirlerimizin en çok sorduğu başlıca soruları derledik ve sizler için özel bir rehber hazırlamaya çalıştık. Villa kiralamadan önce aşağıdaki soru-cevapları inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir, daha bilinçli ve sorunsuz bir kiralama süreci yaşayabilirsiniz.

Hadi, biraz soru-cevap yapalım. 🙂

Kiralık villalar, size ait bir yazlıktan farklı değillerdir. Hiçbir tesise, ortak alana ya da benzeri kurallara bağlı olmayan sadece kişiye özel kiralanan evlerdir. Her biri özel havuzlu olan bu villalar, sizlere daha özgür ve rahat bir konaklama olanağı sunmayı amaçlarlar.

Evet, tüm villalarda gerek mutfak araç ve gereçleri gerekse de ütü seti, elektrik süpürgesi, bulaşık makinesi gibi kendi evinizde var olan tüm eşyalar mevcuttur. Bu sebeple sadece valinizi hazırlamanız yeterlidir.

Evet, her villanın kendine ait interneti olmaktadır. Herhangi bir ücret ve kısıtlama olmadan kiraladığınız villanın internetini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Her bir villa bağımsız ve müstakildir, aynısından bir tane daha yoktur. Bu sebeple otellerde ki oda mantığı gibi sürekli olarak değişken fiyatlar söz konusu olmaz. Belirlenen kiralama fiyatları olağanüstü bir durum olmadığı sürece tüm yıl aynı kalır ve standart fiyatlar ile işlem yapılır. Bu sebeple beklemeniz, sadece o villanın dolmasına ve sizin kaçırmanıza neden olur.

En çok problem edilen detaylardan birisi bu oluyor. Bu soruya öncelikle bir soru ile cevap vermek istiyoruz. Sırf açık büfe yemek var diye bir otel odasını mı tercih edersiniz? Yoksa tamamı size ait olan, havuzu sadece size özel üstelik dışarıdan görünmeyen bir villayı mı? Karar sizin…

Yemek konusunda ise; restoranlar ve marketler villalara kadar telefon ile sipariş getirmektedir. Havuz başında mangal yer almaktadır, güzel mangal partileri yapabilirsiniz. Villaya giriş aşamasında mutfak alışverişi yapabilir, tüm araç-gereçleri mevcut olan mutfağınızda rahatça yemek yapabilirsiniz.

Tabi, SEÇ Villa’nın balayı çiftlerine sunduğu ücretsiz kahvaltı kampanyasını da hatırlatalım. Eğer balayı için villa kiralıyorsanız, sabah kahvaltılarını dert etmenize gerek yok; onu eleyin ve diğer öğünlere odaklanın. 🙂

Villalar, bir önceki soruda da belirttiğimiz gibi tektir, benzersizdir. Bu sebeple erken kiralamada avantaj; daha uygun fiyatlı ve kaliteli villalarda konaklamanız şeklindedir. Zira bekledikçe villalar dolar, fiyatlar değişmez ve villa bulmak zorlaşır.

Havuz temizliği, hassas ve önemli bir hijyen detayıdır. Bu sebeple her villada sabahın erken saatlerinde düzenli olarak günlük havuz bakımları yapılmaktadır. Klor kullanımı, PH ölçümü gibi işlemler sağlanarak hergün hijyenik bir havuza girmeniz sağlanır. Günlük havuz bakımları ücretsizdir.

Evet, bir villayı kiralamak için sadece %35 ön ödeme yapmanız yeterlidir. Kalan tutar, villaya giriş aşamasında ödenebilir. Böylelikle maddi anlamda zorlanmadan daha rahat kiralama olanağı sağlanır.

Villaların fiyatları kişi sayısına göre belirlenmez. Bu sebeple villa 4 ya da 6 kişilikte olsa fiyatı sabittir. Siz dilerseniz 1 dilerseniz kapasiteye göre 4 ya da 6 kişiye kadar konaklayabilirsiniz. Bu sebeple bir villanın 4 ya da 6 kişi olmasından ziyade; havuzunun dışarıdan görünmemesi, jakuzisinin olması gibi detaylara dikkat etmeniz daha önemlidir. Ayrıca 6 kişilik ya da 4 kişilik bir villa, sadece kişiye özel kiralandığı için sizden başkası olmaz.

Daha farklı sorularınız için bizi aramaktan çekinmeyin: 0850 840 66 76

Open chat
WhatsApp Destek